List gratulacyjny

W  dniu dzisiejszym nasz instytut otrzymał list gratulacyjny od wydawcy portalu BogatyStarogard.pl

Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie” – w dniu otwarcia Instytutu Studiów Podyplomowych w Starogardzie Gdańskim Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej z Gdańska niech słowa słynnego brazylijskiego pisarza Paula Coelho wcielą się w pełni w życie naszej stolicy Kociewia.

Nasze miasto od lat nie posiada takiej bazy edukacyjnej, jak wielkie miejscowości w Polsce co znacznie utrudnia budowę silnych kadr dla lokalnych firm. Inicjatywa, jaką zapoczątkowuje w naszym mieście Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku przy znaczącym udziale Pana Ryszarda Gajdy zasługuje więc na słowa uznania i życzenia wszelkiej pomyślności w działaniu. W dobie globalizacji XXI wieku i ciągłych zmianach na rynku pracy potrzeba w Starogardzie Gdańskim, jak i w całej Polsce uczelni, które podchodzą do nauki w nowoczesny sposób. Świat ulega ciągłym zmianom a postęp technologiczny, jak podają wszelkie raporty, może spowodować zanik wielu dotychczasowych zawodów. Dlatego bardzo ważnym jest byśmy niezależnie od posiadanego wykształcenia czy aktualnej pracy cały czas rozwijali swoją wiedzę i kwalifikacje, tak by być przygotowanym na wszelkie zmiany, jakie czekać nas mogą w przyszłości. Wielu z nas ma kłopot, by studiować i uczyć się w tradycyjnych uniwersytetach wymagających obecności w trybie stacjonarnym lub co każdy weekend. Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku oraz jej Instytut Studiów Podyplomowych w Starogardzie Gdańskim są w pełni przygotowane na wyzwania XXI wieku. W ramach tej uczelni możemy odbyć aż 40% zajęć coraz bardziej popularną metodą e-learning, a także indywidualnie ustalić organizację zdobywania swojego wykształcenia. Potwierdzeniem tych myśli są słowa, jakie znajdujemy na stronie Wyższej Szkoły
Społeczno-Ekonomicznej, które brzmią: „To racjonalne, by szkoła była miejscem, w którym rządzą prawa rozumu, a nie zła rutyna i fatalny obyczaj, w dodatku podporządkowane różnym urzędniczym wymaganiom„.

Jeśli wszyscy jako mieszkańcy marzymy o Bogatym Starogardzie, to z całą pewnością musimy wspierać każdą inicjatywę, która może podnieść poziom głodu i ambitności na wiedzę wśród starogardzian. Wykwalifikowane kadry przyczynią się w przyszłości do tego, że jako miejscowość lepiej będziemy postrzegani wśród inwestorów, którzy chcą otwierać duże zakłady pracy w różnych regionach Polski. By sprostać dużym projektom nowoczesnej gospodarki, wszyscy musimy już dziś dołożyć swoją cegiełkę myślenia nie tylko o tym, co tu i teraz, ale o tym, co w przyszłości dla kolejnych pokoleń. Otwarcie Instytutu Studiów Podyplomowych w Starogardzie Gdańskim Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej z Gdańska jest dobrym przykładem w naszym mieście i stawia nie tylko cegiełkę, ale kolejny solidny fundament wśród innych starogardzkich szkół do budowania lepszego jutra. Gratulujemy.